Pożyczki gotówkowe są aktualnie jednymi z najpopularniejszych produktów finansowych osiągalnych na rynku. Odnaleźć je wolno w szerokiej ofercie każdego banku. Własną nazwę zawdzięczają temu, iż są udzielane w gotówce. Dla klientów wielkie znaczenie ma też to, że są to kredyty na dowolny cel. Oznacza to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na jaki zostaną ofiarowane pieniądze jak ma to miejsce np. w wypadku kredytów hipotecznych.

Klient same decyduje o tym, na co spożytkuje przyznane mu przez bank środki – naprawa lokalu mieszkalnego, spłatę zobowiązań, wyjazd wakacyjny, zakup oryginalnego oprzyrządowania AGD do domu etc. Z tego względu jest to praktyczne rozwiązanie, bo nie trzeba rozliczać się z bankiem oraz gromadzić faktur czy rachunków, żeby udokumentować wydatki.

Ogólnie kredyty firmowe gwarantuje realizację zarówno krótko-, jak i długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od potrzeb konsumenta. Nie bez powodu zatem osiągalny jest w zakresie kwot na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak gigantyczne zróżnicowanie. Również minimalna, jak optymalna suma takiego zobowiązania jest wyznaczana indywidualnie przez każdy bank. Następną reprezentatywną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, jakie systematycznie od jakiegoś czasu wykorzystują z usług danego banku taki kredyt mogą zdobyć niemalże od ręki. Bank albowiem na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest dobrze zorientowany w kwestii ich pieniężnej historii. Oczywiście, nie świadczy to pod żadnym pozorem, iż kontrahent nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Postulowana jest od niego przede wszystkim zdolność kredytowa – w takim zakresie, aby spłata zobowiązania nie stanowiła problemu. W tym kontekście niezwykle znaczące znaczenie ma to jaką historię kredytową posiada klient w Biurze Informacji Kredytowej. Jakikolwiek wniosek jest weryfikowany w tej instytucji. Stałym klientom banków systematycznie wywiązujących się z umów o wiele łatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz