Przeważnie kredyt hipoteczny bywa jedyną okazją na własne mieszkanie, bowiem w gruncie rzeczy niedużo osób jest w stanie sobie pozwolić na zakup domu lub mieszkania za zaoszczędzone pieniądze. W tej sytuacji kredyt mieszkaniowy staje się najszybszym i najtańszym sposobem na spełnienie marzeń o osobistym lokum. Tak w następstwie tego udzielenie kredytu lokalowego przez banki bywa dla zdecydowanej znacznej większości osób jedynym sposobem zdobycia należytych środków finansowych. Jednocześnie to wolno nazwać dostatecznym rozwiązaniem, bowiem stwarza szansę zamieszkania we własnych czterech kątach przy rozłożeniu kosztów jego kupna na lata.

Zatem nie ma co się zadziwiać, że istotnym faktem jest, by poprzez cały proces zakupu mieszkania przejść bezpiecznie, a także wybrać właściwą ofertę, bo kredyt mieszkaniowy najczęściej oznacza współpracę konsumenta z bankiem na bardzo długie lata – tu pomoże Pośrednik kredytowy Kraków. Niemniej jednak dobranie słusznej oferty kredytowej nie zalicza się do najprostszych rozwiązań, głównie że na rynku jest ich wiele.

W tej chwili już praktycznie nikt nie pozyska w naszym kraju kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich, żaden bank nie oferuje konsumentom takiego rozwiązania. Zostają wobec tego kredyty udzielane w euro oraz w naszej profesjonalnej rodzimej walucie – złotówce. Jednak od 1 stycznia 2012 roku, po rekomendacji wydanej bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego, a dotyczącą udzielania kredytów hipotecznych, coraz trudniej jest pozyskać tego rodzaju kredyt. Najogromniejsze zaostrzenia pozostały zastosowane w stosunku do kredytów hipotecznych udzielanych w euro, właśnie dlatego również już tylko kilka instytucji bankowych udziela tego rodzaju kredytów w euro. Do tego banki stosują rozmaite swoje utrudnienia do dostępu do euro, jak choćby bardzo wysokie progi popłatne członków rodziny (jeden z banków wskazał nawet pułap zarobków na 11 000 złotych netto).

Co poniektóre tez banki dają kredyty w euro tylko tym rodzinom, gdzie przynajmniej niemniej jednak figura zarabia właśnie w tej walucie. Prócz tego Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła minimalne procentowe sumy, jakie powinien spełnić kredytobiorca, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny.

Podobne publikacje:

1 Comment

  1. Z Future Capital inwestorem może zostać każda osoba. Firma przygotowała wiele atrakcyjnych rzeczy np. bonusy, dodatki, zabezpieczenia, program VIP, uczciwe oprocentowania. Z pewnością warto sprawdzić ich ofertę na stronie https://www.futurecapital.pl

Dodaj komentarz