Zastanawiałam się w jaki sposób to dopuszczalne, że moi znajomi realizują pewne zakupy przez Sieć. Nie byłam przekonana do tej odmiany realizacji zakupów, ponieważ tak niesłychanie kocham porozmawiać z ekspertem ze sklepu, przymierzyć i zobaczyć produkt, który mam zamiar nabyć. O ile zrozumiałe są zakupy odzieży, butów czy kosmetyków, to całkowitą nowością stało się zamawianie artykułów spożywczych? Postanowiłam przetestować kilka platform komercyjnych żeby mieć możliwość porównania komfortu lecz oraz w głównej mierze tak ważnej dla mnie ceny.

Okazało się, że w sklepach internetowych praktycznie wszelkie produkty są tańsze. Mogłam liczyć na dobre rabaty czy obniżki. Nawet do 20%. By zorganizować sprzedaż w sklepie internetowym nie ma potrzeby wynajmowania powierzchni handlowej ani zatrudniania większej liczby osób. To bez wątpliwości przekłada się na cenę asortymentu. Przede wszystkim przyjrzałam się branży kosmetycznej. Moim przyzwyczajeniem było sprawunki kremów w aptece. W wielu przypadkach traciłam czas na sprawdzaniu ceny danego artykułu w przeróżnych aptekach – tych osiedlowych jak i usytuowanych w galeriach komercyjnych. Pierwsze ekonomizacje odczułam w ofiarowanym czasie. Wystarczy jedynie wpisać nazwę odpowiedniego asortymentu oraz sekundę następnie możemy wybierać wśród znaczącej ilości rekordów wyłącznie to co nas interesuje. Ceny na legendarnych porównywarkach kształtowały się różnie, jednakże w znaczącej większości taniej niż w sklepie stacjonarnym.

W wyborze kierowałam się odmianą zapłaty, czasami realizacji zamówienia oraz komentarzami internautów. W Internecie najbardziej strategiczna wiadomością są opinię kupujących jak oraz sprzedających. Jeżeli jest grupa osób zaspokojonych z procesu obsługi i sprzedaży, możemy przemyśleć zakup na danej platformie. Ciekawą opcją jest możliwość zadzwonienia do przedstawiciela sklepu oraz dopytania o detale oferty. Uregulowanie płatności jest żadnym kłopotem. Wystarczy posiadać konto bankowe. Preferowaną forma płatności jest przelew oraz opłata za pobraniem. Wybrany artykuł dostarczany jest w ciągu jednego lub też dwóch dni od dokonania księgowania na rachunku bankowym punktu sprzedaży internetowego. Warto spróbować i zaoszczędzić.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz