Stworzony przez nas nowy wymarzony dom trzeba ogrzać. Przed nami stoi wybór czym oraz jak będziemy ogrzewać stworzony przez nas dom jednorodzinny. Jaki piec centralnego ogrzewania wybrać? W dzisiejszych czasach na rynku obecnych jest wiele firm zajmujących się wytwórczością i sprzedażą pieców. Branża również niezwykle prędko się rozwija, powstają coraz to pionierskie, konkurencje firmy dlatego mamy gigantyczny wybór. Do wyboru posiadamy piece zasilane na paliwa stałe – węgiel, eko groszek lub miał – lub paliwa ciekłe/płynne – gaz i biopaliwa. Wypada zastanowić się nad wyborem typu zasilania albowiem odbije się to później na kosztach ogrzewania. Jedne paliwo jest o wiele bardziej kaloryczne od drugiego tudzież to drugie jest tańsze od pierwszego. Wypada także przekalkulować jaka moc grzewcza jest nam pomocna.

Wolno wypytać znawców lub też przedstawicieli firm, jakie piece są właściwe do danego rodzaju paliwa i jaki najprawidłowiej sprawdził by się w mieszkaniu o danym metrażu – przetestuj mini piecyk na drewno. Jest to ważne bowiem do każdego pieca instaluje się inną instalację oraz zachowuje się innego rodzaju ubezpieczenia bezpieczeństwa. Przed zakupem pieca do domu należy uwzględnić jaką moc potrzebujemy. Piec nie może być za wielki ani za mały. Moc musi być optymalnie dobrana do stworzonego przez nas zapotrzebowania. Przez kupnem powinniśmy uwzględnić kilka składników takich jak stan ogrzewanego obiektu oraz stan izolacji. Liczba osób zamieszkujących mieszkanie również ma gigantyczne znaczenie.

Najważniejszym jednak wskaźnikiem jest ogólna powierzchnia wszystkich pomieszczeń oraz to czy piec służyć będzie także do podgrzewania wody użytkowej ( przy obliczeniach należy wtenczas doliczyć około 30 procent mocy). Piece o mocy 12-15 kW roztropnie starczają do ogrzania nawet dwustu metrów kwadratowych mieszkania. Moc pieca oblicza się mnożąc przestrzeń pokoi użytkowych (w metrach kwadratowych) poprzez wysokość tych pomieszczeń i mnoży przez 40 kiedy posiadamy oryginalną, właściwą izolację lub przez 60 w wypadku słabej izolacji. Wynik mocy pieca otrzymywany jest w watach. Obliczenia jesteśmy w stanie wykonać sami. Ekspert, znający się na rzeczy, zrobi to jednak lepiej.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz