Utrzymanie domu zawsze w czystości i robienie tego z maksymalną autonomią ruchu stanie się coraz prostsze dzięki bezprzewodowemu odkurzaczowi.

Ten model odkurzacza oferuje osobom, które z niego korzystają, wiele zalet, w rzeczywistości brak przewodu pozwoli na korzystanie z niego nawet z dala od gniazdka elektrycznego, bez konieczności wyposażania go w nudne i niebezpieczne przedłużki . W rzeczywistości używanie kabla często zmuszało do przedłużania przewodu, z ryzykiem, że może to spowodować upadek osoby, która go używała, zaplątując się w jego nogach. Poznajmy razem lepiej bezprzewodowe odkurzacze.

Wybierając odkurzacz, który działa bez przewodów, pamiętaj o sprawdzeniu jego mocy.

Wyniki, które uzyskasz, stosując go, będą zależeć od tego aspektu. 1200-1400 watów to już więcej niż potrzeba, aby uzyskać doskonałe wyniki. Wszystkie informacje związane z mocą odkurzacza znajdziesz w jego karcie technicznej. odkurzacz bezprzewodowy – dlaczego warto go mieć?

Aby zawsze utrzymywać maksymalną wydajność urządzenia, należy pamiętać, że komora na zanieczyszczenia nigdy nie może być przepełniona, a filtry nigdy zbyt brudne. Nawet w pełni naładowany akumulator pozwala uzyskać lepsze wyniki, unikając ciągłego odwiedzania tego samego obszaru w celu dokładnego czyszczenia.

  1. Pojemność kontenera
  2. Kiedy odkurzacz zasysa brud, spływa do pojemnika.

Każdy model urządzenia ma inną pojemność, która może być mniej lub bardziej duża. Aby zawsze mieć pod ręką wysokowydajne urządzenie, pojemnik ten nigdy nie powinien być zbyt pełny. Gdy tylko zaczniesz go używać, tak naprawdę zauważysz, że im pojemnik zbliża się do maksymalnego poziomu pojemności, tym bardziej spowolni silnik. Jeśli zastanawiasz się, jak rozumieć poziom zabrudzenia, informuję, że w większości modeli znajdują się szpiegi lub różnego rodzaju wskaźniki, które mają to zadanie.

Typ głowy

W zależności od tego, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać bezprzewodowy odkurzacz, ważne jest, abyś zwrócił uwagę na to, jaka jest jego głowa.

Jest to obszar ssania, na którym następnie montowane są różne dostarczone akcesoria. Główna różnica dotyczy małej i dużej głowy. Pierwsza to ta, która najlepiej nadaje się do sprzątania małych powierzchni, takich jak schody, natomiast ta duża nadaje się do sprzątania większych przestrzeni. Jeśli wybierzesz model z głowicą przegubową, trafisz w sedno, z produktem z głowicą, która będzie się poruszać zgodnie z kątami czyszczonych obszarów.

Uchwyt

Aby jak najlepiej wykorzystać odkurzacz, ważne jest, aby miał dobry chwyt. W niektórych modelach jest uchwyt, który może się przydać, jeśli trzeba go użyć do czyszczenia wysokich miejsc, w rzeczywistości dzięki temu uchwyt na uchwycie będzie mocniejszy i mocniejszy. Jeśli natomiast bardziej orientujesz się na odkurzacz z tradycyjną rączką, sprawdź, czy jest wygodny i ergonomiczny.

Najbezpieczniejsze są te z uchwytem antypoślizgowym, które nie wyślizgną się z dłoni podczas korzystania z odkurzacza. Wygodny uchwyt przyda się i pozwoli na korzystanie z tego typu urządzenia nawet tym, którzy mają problemy lub małą siłę w ramionach.

Już na pierwszy rzut oka zrozumiesz, jakiego rodzaju rączka jest zamontowana na odkurzaczu, który zamierzasz kupić.

Żywotność baterii

Jak każdy szanujący się produkt bezprzewodowy, również w przypadku bezprzewodowych odkurzaczy ważna jest ocena żywotności baterii. Znajdziesz tę ważną wartość wskazaną w karcie technicznej produktu, ale istnieją pewne aspekty, które mogą na nią wpływać. Przede wszystkim moc, z jaką odkurzacz jest używany. Podobnie jak w silniku samochodowym, w którym benzyna zużywa się szybciej w oparciu o stałą prędkość, to samo dzieje się z odkurzaczami.

  1. Właśnie z tego powodu warto kupić taki, który montuje system do regulacji prędkości ssania.
  2. Zwykle średnia autonomia to około 50 minut, jedna godzina.
  3. Typ Baterii
  4. Rodzaj akumulatora zamontowanego w odkurzaczu wpłynie nie tylko w niewielkim stopniu na jego zarządzanie.
  5. W bardziej nowoczesnych modelach montowane są akumulatory litowo-jonowe, które mają wiele zalet.
  6. W rzeczywistości można je wyjąć z ładowania, nawet gdy nie są w pełni naładowane, nie uszkadzając ich, tworząc efekt pamięci.

Co więcej, te akumulatory najnowszej generacji ładują się bardzo szybko, z dyskretną oszczędnością energii. Z drugiej strony starsze lub tańsze odkurzacze są wyposażone w ciężkie akumulatory niklowo-kadmowe (Ni-Cd), których ładowanie zajmuje dużo czasu i ma ograniczony czas działania.

Ni-Mh (niklowo-metalowo-wodorkowe) są lżejsze, ale trzeba uważać, aby ich nie przeciążyć, ponieważ w ten sposób mogą ulec uszkodzeniu i przestają działać.

Czas ładowania

Aby odkurzacz bezprzewodowy był zawsze dostępny, ważne jest, aby umożliwiał szybkie naładowanie.

Pomyśl o anulowaniu, jeśli znajdziesz się bez odkurzacza w trakcie intensywnego sprzątania! Aby mieć go z powrotem do Twojej dyspozycji w krótkim czasie, konieczne jest jak najszybsze naładowanie jego akumulatora. Z tego powodu polecam zakup modelu z dobrej jakości akumulatorem, najlepiej litowo-jonowym, który pozwala na doładowanie w krótkim czasie.

Istnieją również ładowarki, które służą specjalnie do tego celu, ale sprawdź, zanim bateria je obsługuje, aby nie ryzykować jej trwałego uszkodzenia.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz