Jednym z najbardziej popularnych materaców dostępnych na rynku, jest niewątpliwie materac kokosowy. Dlaczego cieszy się on takim powodzeniem i czy wart jest swojej uwagi? Materac ten wyróżnia przede wszystkim to, że jest wykonany z naturalnego surowca jakim jest kokos, który posiada wiele cennych właściwości. Przede wszystkim materace kokosowe polecane są szczególnie tym wszystkim osobom, które zmagają się z alergią. Materac ten jest więc hypoalergiczny, dzięki właściwościom kokosa zapobiegającym rozwojowi roztoczy oraz bakterii.

Tak jak wspomniano, zastosowany w materacu kokos jest surowcem naturalnym, który powstaje ze sprasowanych włókien, znajdujących się na orzechu kokosowym, a ściślej mówiąc na jego skorupie. Materac kokosowy zawiera warstwę kokosa, która występuje w formie maty. Mata zapewnia odpowiednią twardość materacowi, dzięki czemu materace polecane są dla osób ceniących sobie twardsze materace i dla takich które mają problemy z wadami postawy i z kręgosłupem. Oczywiście takie osoby powinny skonsultować najpierw zakup i użytkowanie takiego materaca z lekarzem.

Kolejną z zalet jakie posiada materac kokosowy to bardzo dobra cyrkulacja powietrza, jak również pochłanianie wilgoci. Szerzej o zaletach i właściwościach oraz dostępnych modelach materaców możemy przeczytać na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13 . Jak widać pomiędzy warstwami pianki o podwyższonej sprężystości zastosowano warstwę lub dwie warstwy kokosa w celu utwardzenia materaca. Są to tzw. materace piankowo kokosowe które mogą być dwustronne i posiadać różne stopnie twardości w zależności od strony na której będziemy leżeć.

Jeżeli mamy problem który wariant wybrać i nie jesteśmy zorientowani w stopniach twardości oznaczanych literką H, to zdecydowanie powinniśmy poradzić się przed dokonaniem zakupu doradcy sklepowego. Jeśli interesuje nas produkt o nietypowych wymiarach, warto tez zapytać o możliwość wykonania materaca na indywidualny wymiar, który będzie nam odpowiadał.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz