Zdające się dotykać własnymi strzelistymi dachami nieboskłonu, duże biurowce są symbolem dzisiejszych, dużym miast – ogólnoświatowych centrów kapitalistycznego, handlowego świata. To naturalnie w ich wnętrzach miliony ludzi na całym globie pracują w pocie czoła, budując duże jednostki gospodarcze oraz fortuny ich, w szeregu przypadków stojących w na uboczu, bajecznie bogatych właścicieli. Nowoczesne komputery, analogiczne do siebie biurka, a przed nimi tożsame, praktyczne fotele typu https://www.ergo-fotel.pl/krzesla-biurowe – wszystko to umieszczone w charakterystycznych boksach, które mają sprawiać wrażenie intymności w kontakcie z obiektem swojej pracy.

Choć nam w Polsce niejednokrotnie taki widok kojarzy się jeszcze z amerykańskimi filmami, to jest on już normalnością wielu tysięcy Polaków, pracujących w bliźniaczych biurach, na jednym ze szczebli kariery dużych, zagranicznych (przede wszystkim) korporacji. Korporacje są niezmiernie istotnymi i bardzo charakterystycznymi elementami współczesnego, światowego systemu gospodarczego i na trwałe wpisały się już w rzeczywistość stworzonego przez nas rynku pracy.

Wielu z nas, pracujących na swoich etatach i uważających to za ogromne szczęście (czemu trudno się dziwować w czasach, gdy sama możliwość posiadania pracy wielokrotnie jawi się jako „dopust boży”), marzy w skrytości ducha o pracy na swoim, we własnym, ustalanym przez siebie czasie, niezależnie od szefa korporacji, którego bezustannie zmieniające się wytyczne trudno znieść. Marzeniem wielu jest własne gabinet, biuro, gdzie można by zamykać się w intymnym zaciszu i trawić długie godziny na pracę, która jest pasją.

Elementami takich fantazyjnych „miejsc” są bezsprzecznie bardzo szybkie, nowoczesne komputery, gustowne biurka, wykonane przez rękodzielnika, czy przydatne oraz gustowne obrotowe fotele, to naturalnie dzięki którym kręgosłup nie jest zmęczony, a w każdej chwili wolno sobie uciąć wygodną drzemkę. Niestety, tylko niezmiernie niewielu może pracować w ten sposób oraz posiadać tego typu zaciszny kąt. Większość skazana jest na pracę w hałaśliwym biurze, korporacji czy innym miejscu ze ściśle wyznaczonymi godzinami pracy, gdzie – o zgrozo! – wielokrotnie trzeba wyrabiać nadgodziny. Dobrze jest jednak niekiedy oddać się marzeniom!

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz