Loki potrafią posiadać wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Słynne wielbicielki tego stylu, znane z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub też Marlena Dietrich, innymi słowy ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia oraz gale. Obecnie robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, usztywniona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy. Wolny czas na niedbałość i chociaż pozorny luz. Fale mają być jakby stworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, iż skręty będą miały wyraźną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni też optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać w następstwie tego o tym, aby zatroszczyć się o dobry odcień..

Perfekcyjnie nadają się do tego kremy do stylizacji. Pierwszorzędny look nada niezbędnik każdej miłośniczki piękna, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni o wiele szybciej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, inaczej posiadaczek gęstych oraz długich włosów – przetestuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Obecnie jest to rezultat niezmiernie łatwy do osiągnięcia, a jednocześnie potrafiący diametralnie zmienić nasz image, czyniąc twarz interesującą i przy tym absolutnie odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią stworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go uzyskać potrzebujemy względnie niewielkiego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, wypada wczesać ją grzebieniem, a w następnej kolejności podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do zupełnego wyschnięcia i gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz