Różnego rodzaju tapety od wielu lat są bardzo chętnie stosowane do wykończenia ścian w domach i mieszkaniach. Pomimo tego że propozycja ich naprawdę jest pokaźna, to jednak sporo osób nie przekonanych było ostatecznie do takiej opcji. Dużym przełomem stało się pojawienie się do dyspozycji fototapet. Nagle zaczęło się okazywać, że przy niezbyt wysokich kosztach da się na ścianie przykleić w zasadzie wszystko, co tylko się zechce – czy któryś z wzorów i motywów z katalogu, czy coś własnoręcznie przysłanego. I tak fototapety wdarły się przebojem do naszych mieszkań i domów, i cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem.

Główna ich zaleta już była wspomniana – oferują nieograniczone w zasadzie możliwości jeśli chodzi o wzory, i da się je idealnie dopasować do własnych oczekiwań. Zamawiając fototapetę oprócz wzoru wybrać można jej wymiary oraz rodzaj podkładu, a w niejednym przypadku będzie również opcja przesłania własnej grafiki. Następną istotną zaletą będzie duża różnorodność możliwych podkładów. Fototapety 3d są obecnie drukowane na papierze wysokiej jakości, często jest on pokryty dodatkowo powłokami odpornymi na wodę.

Przez to nie tylko da się je stosować w salonach, lecz również kuchniach i łazienkach. Wspomnieć jeszcze należy o procesie klejenia fototapet. Wraz z zamówieniem dostaje się w komplecie odpowiednią ilość kleju oraz szczegółową instrukcję. Tym sposobem po wymaganym przygotowaniu powierzchni ścian można taką fototapetę samodzielnie nakleić, bez konieczności zamawiania do tego fachowców i kosztów z tym związanych.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz