Nawet jeżeli nie jesteś technicznym fanatykiem, na pewno interesujesz się niekiedy tym, jak coś działa. Taka elementarna wiedza przydaje się z pewnością w owym czasie, gdy sprzęt, jakiego używasz, przestaje działać bądź nie działa, tak jak powinien. Jeżeli korzystasz z drukarki, zetknąłeś się prawdopodobnie z kłopotami w czasie wydruku, takimi jak rozmazane, niewyraźne litery bądź zanikający tekst. Najpewniej przewinił toner. Dla nie wiedzących: toner, to część drukarki laserowej.

Bez niego nie można drukować. Umieszczony w szczególnym pojemniku wewnątrz urządzenia drukującego, ma za zadanie nadawać barwę wydrukowi. Przekształca dane elektroniczne z komputera w efekt końcowy, innymi słowy gotową, zapełnioną kartkę.

W prostszych wyrażeniach działa tak, jak inkaust we wkładzie długopisowym. Słowa, jakie powstają w głowie piszącego (lub ewentualnie w komputerze), przedstawia w formie zapisu na kartce (czy też wydruku). By odpowiedzieć na pytania dotyczące tych detalów, trzeba zacząć od o wiele bardziej dogłębnej definicji takiego tonera. Kiedy zauważymy, że stopniowo pogarsza się jakość wydruku, oznacza to, że kończy się proszek w tonerze – sprawdź tusze zamienniki. Jeśli nie wymienimy go, to drukarka nie będzie miała materiału, którym zapełni kartkę. Na ogół kończeniu się proszku, prócz widocznych oznak na wydrukach, towarzyszyć będą komunikaty ujawniane na ekranie drukarki.

Co zrobić w takim wypadku? Nie pozostaje nam nic innego, jak wymienić toner. Osoby nie mające doświadczenia w samodzielnym zaopatrywaniu pojemnika z proszkiem, powinny w tym wypadku zakupić toner wymiennik (w przypadku kartridżu Toner-Kit) bądź oddać zużyty toner do regeneracji.

Kiedy użytkujemy urządzenie drukujące już jakiś czas oraz mamy chociaż podstawową wiedzę dotyczącą regeneracji, jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się uzupełnieniem proszku. Jest to z pewnością tańszy sposób, jakkolwiek ma swoje niedociągnięcia. Po pierwsze wymieniany toner może zabrudzić nie tylko nas, lecz drukarkę czy meble. Poza tym, to my ponosimy odpowiedzialność za ewentualne zniszczenie kartridżu czy też innych części. Nie skorzystamy w owym czasie z gwarancji na urządzenie.

Podobne publikacje: