Bardzo wielokrotnie spotykamy na ulicach kolporterów ulotek. Z reguły bierzemy dawaną nam kartkę papieru i nie zawsze nawet odczytując jej treść, wyrzucamy ją do kosza. Jednakże na ulotkach znajduje się wiele atrakcyjnych informacji. W sezonie wakacyjnym w ten sposób reklamują się różnorodne szkoły. Wiele nowo otwartych korporacji decyduje się na tego rodzaju promocję. Ulotki niejednokrotnie ułatwiają nam życie, wówczas kiedy mamy je pod ręką. Jeśli zawierają pomocny adres lub ewentualnie telefon danej firmy, nie musimy już wypatrywać go w internecie czy poprzez informację telefoniczną. To pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu. Co jednakże powoduje, że zazwyczaj wyrzucamy ulotki, nawet ich nie przeczytawszy? Przede wszystkim ich zła forma oraz kiepskie wykonanie. Znaczenie ma drukarnia i machiny oraz tonery drukarek jakie używają. Nikogo nie zachęcą te w wielkim formacie, które zajmą w torebce czy kieszeni bezlik miejsca.

W dodatku nadzwyczaj w szeregu przypadków są wykonane w nieciekawy oraz oklepany sposób. Bowiem ich rolą jest reklama, innymi słowy zaciekawienie możliwego kontrahenta, ich projekt powinien być najzwyczajniej w świecie niespotykany. Z całą pewnością zapoznamy się z treścią ulotki, która zaintryguje nas nietuzinkowym hasłem. Istotne jest również, żeby tekst nie był zbyt długi, bowiem w owym czasie z pewnością postać obdarowana tą kartką papieru zrezygnuje z jego czytania.

Jeżeli sami jesteśmy właścicielami firmy, jaka chce promować się w ten sposób, przed wizytą w drukarni, powinniśmy skonsultować się z agencją reklamową. Jej fachowcy wspomogą w wymyśleniu chwytliwego hasła, a też przedstawią nam projekt graficzny ulotki. Przy ich wytwarzaniu ważne są tak wydawałoby się mało ważne niuanse, jak dobór barw. Jednak także w ten sposób jesteśmy w stanie oddziaływać na kontrahenta, a co za tym idzie, zapadać mu w pamięć.

Też rozkład treści musi być dobry, tak by wolno było prędko odnaleźć interesujące nas fakty, w tym dane teleadresowe. Niebanalna forma ulotki również jest mile widziana, bowiem robi dobre wrażenie i wpływa na rozpoznawalność. W końcu najistotniejsze jest ,by stworzona przez nas ulotka spełniła swoją funkcję jaką jest dostarczenie informacji o jednostce gospodarczej oraz jej aktywności do dobrych odbiorców.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz