Drukarki laserowe są wydajniejsze od tradycyjnych drukarek atramentowych. Jakość wydrukowanych za ich pomocą witryn też jest dobra. Mimo to bez ustanku dużym kosztem zostaje zakup oryginalnych tonerów wyprodukowanych przez producenta drukarki. Kiedy decydujemy się na zakup drukarki laserowej bierzemy więc pod uwagę jakość wyposażenia i koszty eksploatacji. Niesłychanie często decydujemy się także na zakup tonerów alternatywnych zamiast o wiele droższych innowacyjnych wkładów. Kiedy drukujemy na potrzeby własne, jesteśmy nawet gotowi przymknąć oko na gorszą jakość odbitek. Z wielu osiągalnych na rynku zastępników perfekcyjne są tonery zamienne fabrycznie nowatorskie i tonery remanufakturowane.

Jeszcze tańsza propozycja to toner hp laserjet 15w. Jednakowo jak toner remanufakturowany, stosuje on puste oryginalne kasety, niemniej jednak części nie są w nich wymieniane. Producent jedynie je czyści a toner napełnia potrzebnym proszkiem. Przygotowanie takiego tonera jest o wiele tańsze, jednak jakość także jest dobrze gorsza.

Drukarki laserowe są na pewno bardziej wydajne niż drukarki atramentowe, niemniej jednak zakup tonera to dosyć znaczny wydatek. Kupując oryginalną drukarkę, należałoby zapoznać się z jej parametrami oraz opiniami na jej temat a też wybadać w jakich cenach są oryginalne tonery fabrykowane do interesującego nas typu i modelu drukarki laserowej.

Trafnym rozwiązaniem jest też zdecydowanie się na zakup tonera alternatywnego. Jego cena jest odważnie niższa. Jeśli nie przeszkadza nam ewentualna gorsza jakość wydruków warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są tonery zamienne fabrycznie oryginalne oraz remanufakturowane w wersji pełnej oraz ekonomicznej. Jednak zdecydowanie natańszym rozwiążaniem jest regeneracja. Polega ona właściwie na tym samym co produkcja tonerów zamiennych remanufakturowanych. W oryginalnej, pustej kasecie wymienia się tylko te detale, które zużyły się podczas eksploatacji. W następnej kolejności pojemnik napełnia się słusznym proszkiem. Przy regeneracji wykorzystywana jest jednak dostarczona przez konsumenta pusta kaseta.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz