Domena, popularnie WWW ( World Wide Web) to inaczej dokument parsowany za pomocą jednego z języków znaczników pobierany z dysku lokalnego lub serwera internetowego i wyświetlany za pomocą przeglądarki na naszym komputerze. Koronną zaletą witryn internetowych jest hipertekstowość, innymi słowy organizacja danych w postaci leksji połączonych hiperłączami oraz multimedialność.

Niektóre strony internetowe zawierają w sobie szczegóły, które są stworzone za pomocą dodatkowych technologii. Jedną z takich technologii jest flash. Wszystko dzieje się w owym czasie na miejscu, czyli obrazy kreowane są dynamicznie w momencie wysłania przez przeglądarkę zapytania do serwera. Zbiór stron powiązanych ze sobą tematycznie oraz umiejscowionych na jednym serwerze w wielu przypadkach nazywamy stroną czyli inaczej serwisem internetowym WWW.

Nośnikiem takiego serwisu jest Internet. Serwis sam w sobie oferuje dostęp do wielu wiadomości, udostępnia nadzwyczaj bogate treści, jakkolwiek bez żadnych szczegółowych wiadomości. Jeszcze kilkanaście lat temu, większość z nas nie miała zielonego pojęcia o tworzeniu witryn ani o strona internetowa cena. Obecnie, wiedzę jak skonstruować stronę internetową www nabywają coraz młodsze dzieci na lekcjach z informatyki. Ewidentnie, nie chodzi tu o tworzenie niezwykle karkołomnych interaktywnych stron internetowych, ale podstawy otrzymuje każdy uczeń. Witryny internetowe są dzisiaj koniecznością.

Każda korporacja, zakład, każde przedsięwzięcie – aby zaistnieć na rynku musi mieć swoją witrynę wizytówkę. Książki teleadresowe przeszły już do historii, internet jest miejscem, w którym wypatrujemy wszelkich informacji. Jeżeli nie potrafimy sobie z tym problemem sami poradzić, pomocy trzeba szukać w kompetentnej jednostce gospodarczej. Jednakowoż, też w internecie jesteśmy w stanie odkryć szereg poradników, gotowych wzorów do samodzielnego założenia witryny. Tworzenie witryn internetowych www krok po kroku nie powinno spowodować problemu postaciom, które rozpoczynając swoją aktywność liczą każdą złotówkę.

Podobne publikacje: