Amatorskie uprawianie sportu jest coraz to popularniejszą formą relaksu czy familijnego spędzania czasu a dla osób dbających o zdrowie coraz to częściej zamiłowanie do oglądania sportu w telewizji przekłada się na samodzielne uprawianie tej dziedziny w wolnym czasie. I niejednokrotnie narzeka się, że kłopot z rozwojem pewnych dyscyplin połączony jest zwłaszcza z przestarzałą infrastrukturą, brakiem fundowania czy zainteresowania obszernych sponsorów.

Lecz problemy najczęściej zaczynają się od ligi oraz te, w jakich zespoły regularnie promują innowacyjnych, wybitnie młodych i równocześnie utalentowanych i perspektywicznych zawodników, mają się coraz przyzwoiciej. Przykładem ma prawo być honorowana za wzór dla pełnego siatkarskiego świata polska siatkarska liga, gdzie zespoły nie tylko są w stanie konkurować z najmocniejszymi, niemniej jednak są aż trzy w ścisłym gronie ekstraklasy. To składy z Częstochowy, Olsztyna i Warszawy. Dwa pierwszy wykorzystują z pomocy sponsorów zewnętrznych, ale to właśnie dzięki posiadaniu w swoich składach gwiazd najwyższego formatu mogą bez problemu uzyskać kapitał nie tylko na codzienne działania i funkcjonowanie w spokojnym trybie, lecz w razie potrzeby na pozyskają kapitał na wzmocnienia składu – więcej na witrynie wiadomości sportowe. Zespoły nie wyłącznie w siatkówce, jakkolwiek także licznych innych ligach zaczynają oznaczać coraz to więcej a młodzi studenci z porywającymi osiągnięciami sportowymi mogą liczyć nie tylko na szybkie zainteresowanie skautów z najróżniejszych lig świata, jakkolwiek również na reprezentacyjne powołanie.

W istocie w takim razie jest to dowód na to, że przy dopisującej infrastrukturze nie należy narzekać na nic, zaledwie należy rozpocząć budować zespoły młode, jakie przez pierwsze lata mogą potrzebować kolosalnego dofinansowania, niemniej jednak gdy nareszcie uda im się zbudować właściwe zaplecze, będą przydatne dla wzmocnienia tak ligi jak i kadry. Z czasem zespoły Akademickich Zespołów Sportowych pojawiać zaczną się nawet w europejskich ligach a to najlepszy dowód na to, że bardziej aniżeli sprowadzać zagraniczne gwiazdy do własnej ligi oraz płacić im duże kontrakty, porządniej uczyć osobistą młodzież grania na najważniejszym poziomie. To przynosi korzyści o dużo bardziej długoterminowe aniżeli opieranie się na swojej sile marketingowej i zamiłowaniu zagranicznych agentów.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz