Prowadzenie samochodów oraz ich naprawa obrosła już od dawna licznymi stereotypami, które nie biorą się jednakże z niczego. Na samym początku uważano, iż jedynie mężczyźni są w stanie odpowiednio prowadzić a kobiety całkiem za kierownicą auta zasiadać muszą jedynie w ostateczności. Czasy jednak to zweryfikowało oraz w miarę mijających lat na drogach pojawiło się wiele umiejętnie prowadzących pojazd kobiet oraz do głębi nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn.

Bez ustanku jednakże dosyć oczywisty oraz widoczny jest podział na mechaników i osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile bo przyjęło się powoli, że kobieta ma prawo być odpowiednim kierowcą, to w tematyce mechaniki oraz napraw samochodowych bezustannie twierdzi się je za w każdym calu niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

W następstwie tego też wszyscy uparcie zalecają kobietom, żeby udając się do warsztatu samochodowego oraz prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogokolwiek znajomego o pomoc. Wszystko w następstwie tego, iż nie brakuje mniej sprawiedliwych mechaników, którzy nie będą stronić od wykorzystania niewiedzy swojego klienta do zarobienia na nim większej kwoty.

W pewnych sytuacjach należałoby przyznać się do swojej niewiedzy i zaufać fachowcom, niż udawać profesjonalistę też od napraw samochodów – tu pomoże laweta w Krakowie. Jeśli do wypadków dochodzi w centrum miasta, najczęściej udaje się uniknąć ofiar morderczych. O wiele łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość auta poruszającego się nawet zgodnie z rozporządzeniami jest śmiercionośna dla pieszego oraz niezmiernie niebezpieczna dla wszystkich nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów. W ruchu w mieście, szczególnie tak gigantycznym jak Warszawa, niebezużyteczne staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie kolejnych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to zazwyczaj z tego względu wyłącznie stłuczki. Jak najbardziej oraz one mogą być istotne oraz w zależności od jakości samochody nawet zderzenie z niską prędkością zakończyć może się istotnymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet awarią unieruchamiającą pojazd.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz