Zwykły użytkownik auta zwykle nie zastanawia się, jaką substancją pomalowana jest powierzchnia jego pojazdu. Zabiera nowe auto w wymarzonym odcieniu prosto ze sklepu, a kiedy idealna powierzchnia lakieru ulegnie zarysowaniu, prowadzi pojazd do zakładu lakierniczego i nie musi się o nic martwić. Wierzy, że fachowiec dopasuje barwę oraz rodzaj lakieru, do niego zaś będzie należeć ocena ostatecznego efektu naprawy. Ze strony fachowca sprawa nie jest już tak banalnie prosta, ponieważ lakiery samochodowe to kapryśne materiały, właśnie dlatego powierz je profesjonaliście rodzaju pitstop-ams.pl – lakiernik warszawa ursynów. Najpierw trzeba nałożyć podkład, a dopiero potem wolno przejść do aplikowania warstwy malarskiej, która określi kolor auta. Ale to jeszcze nie koniec.

Na samym końcu nakłada się lakier nabłyszczający, który pozwoli wydobyć barwę i oprócz tego będzie chronić warstwy znajdujące się pod spodem. Lakierowanie to złożona operacja, wymagająca precyzji, lat praktyki, a także zdolności posługiwania się specjalistycznym ekwipunkiem. A wszystko po to, klient kontrahent odjechał z warsztatu zadowolony. O uroku danego auta nieraz świadczy jego barwa. Na niektóre auta nie zwrócilibyśmy zupełnie uwagi, gdyby nie oryginalny kolor karoserii. Zdają sobie z tego sprawę producenci aut i ciągle wzbogacają gamę barwną dostępnych lakierów, pozwalając nawet na osobisty dobór, biorący pod uwagę preferencje gościa salonu. To oczywiste, że dla wielu użytkowników aut kolor lakieru jest istotny, ale w gruncie rzeczy lakiery spełniają swoje zasadnicze zadanie dzięki innym substancjom wchodzącym w ich zawartość. Jak wszystkie spoiwa, lakiery samochodowe muszą tworzyć na malowanych powierzchniach idealnie równą, cienką warstwę.

Klasa poszczególnych substancji wchodzących w skład lakieru, takich jak chociażby rozpuszczalnik, wpływa na jego właściwości ochronne i wytrzymałość, co ma tak samo wielkie znaczenie, jak wygląd oraz staranność pokrycia. Sztuka doboru odpowiedniego rodzaju lakieru, techniki nakładania na karoserię i pozostałych niezbędnych materiałów w zawodowym lakiernictwie liczą się o wiele bardziej niż choćby najwspanialszy odcień barwnika.

Podobne publikacje: