Wszystko co egzystuje na tym świecie ma zarówno swoje plusy jak oraz defekty. Także marketing internetowy tak ma. W artykule tym zwrócimy uwagę na niedociągnięcia reklamy internetowej. Należy tutaj zaznaczyć, że jest ich nie dużo i w żaden sposób nie będą przerastały zalet, jednakże warto o nich troszkę ogłosić. Jedną taka najistotniejszą wadą, jest nieustannie ograniczony dostęp do sieci.

Niewątpliwie z roku na rok się to zmienia, bo dynamiczny rozwój Internetu znamionuje się zwłaszcza tym, że nieprzerwanie zwiększa się liczba użytkowników. Dojście do sieci mają uczniowie w szkoła, pracobiorcy w jednostkach. Każdy w związku z tym ma jakiś tam dostęp do sieci. Niemniej jednak nie jest to dojście nieustanny. Marketing internetowy kojarzy się też pewnym wariantem oporu psychologicznego przed nowym medium, co zezwala przełamać E-marketing. Taki opór występuje w niektórych grupach konsumenckich lub ewentualnie wiekowych. Kolejna wada marketingu internetowego to naturalnie wątpliwa reprezentacyjność internautów.

Z Internetu zwłaszcza wykorzystują osoby w przedziale wiekowym od 15 do 45. Tworzenie witryn jest już czymś naturalnym. Praktycznie większość korporacji, pragnie w jakiś sposób pokazać swoją jednostkę gospodarczą. Marketing internetowy w takiej sytuacji wydaje się najodpowiedniejszy. To za wsparciem Internetu jesteśmy w stanie trafić do kolosalnego grona konsumentów. Udowodniono, że na pozytywny odbiór strony wpływa znamiennie jej wygląd – pozytywy estetyczne. To którą kolorystykę przystosujemy do należącej do nas strony internetowej firmy, będzie decydowało o jej powodzeniach.

Czy jest to dopuszczalne? Niewątpliwie że tak, marketing internetowy zwraca uwagę na wszystkie aspekty. Kolorystyka strony musi być dopasowana do grupy docelowej, a wobec tego do osób, do których kierowana jest witryna. Także wpływ tu ma to, co zawarte jest na witrynie internetowej. Jeżeli chodzi o biura podróży, to one zazwyczaj mają odcienie zielone, niebieskie, żółte, i jeszcze do tego mają fotka widoku w tle. Taka kolorystyka będzie jak najbardziej pozytywnie odbierana przez internautów. Należałoby też zdecydować się na odcienie poprawiające nastrój człowieka.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz