W ciągu ledwo dwudziestu kilku lat internet wyewoluował do rangi najistotniejszego medium w naszym świecie. Z tego powodu nie można go lekceważyć – dotyczy to niemal wszystkich ludzi, w szczególności zaś tych, którym z różnych powodów powinno zależeć na tym, aby łatwo dotrzeć ze swoją ofertą bądź twórczością do innych. Bez wątpienia najłatwiejszym sposobem na to jest zbudowanie oraz wypromowanie własnej strony internetowej. Wbrew pozorom, stworzenie prostej strony nie jest okazałym kłopotem, jednakże znaczące projekty wymagają już pracy profesjonalnym webmasterów oraz grafików, czyli ludzi jacy tworzą strony od samego początku. Wszelkie elementy przyszłej strony łączy się w jeden dokument używając do tego języka HTML, inaczej hypertext meta language – hipertekstowy metajęzyk.

Jest to język znaczników, czyli poszczególne elementy umieszczamy za pomocą specjalnych komend, które pomiędzy innymi formatują znajdujący się na stronie internetowej tekst lub też ustalają wielkość obrazka. Stworzenie dobrze wyglądającej, funkcjonalnej oraz atrakcyjnej witryny żąda znajomości wszystkich komend, cyklicznie także wymagana jest znajomość CSS, inaczej języka kaskadowych arkuszy stylów, za pomocą których w prosty sposób wolno tworzyć szablony ustalające, jak powinny wyglądać poszczególne akapity, komórki lub też również całe podstrony – więcej o tym na proste strony internetowe. Tworzenie witryn internetowych żąda niezwykle szczegółowej wiedzy z aspektu wyspecjalizowanych języków komputerowych skonstruowanych w tym celu mowa tu na przykład o językach HTML, CSS czy też PHP – wszelkie z nich znajdują zastosowanie w procesie budowania strony.

Dokumenty te tworzy się na ogół w stereotypowym edytorze tekstu, a potem zapisuje się je używając godziwego rozszerzenia, umożliwiającego systemu rozpoznanie pliku. Niemniej jednak tworzenie stron internetowych www w zwykłych programach może być nieco uciążliwe, zwłaszcza, kiedy chodzi do duże projekty dotyczące rozbudowanych oraz mających dobrze wyglądać stron. Webmaster przy takich zadania wspomagać może się wieloma narzędziami, wśród jakich najbardziej pomoce z pewnością są wyjątkowe edytory HTML.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz