W dwudziestym pierwszym wieku, do standardowych mediów masowych taki jak radio, gazety, tv, doszły oryginalne. Jest to Internet, a wspólnie z nim portale internetowe. Portale i serwisy internetowe są aktualnie jednymi z najczęściej wykorzystywanymi źródłami informacji. Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Na pewno składa się na to wiele czynników. Po pierwsze do portali internetowych posiadamy banalny dostęp. Każdy kto posiada dostęp do Internetu, może bez problemu odwiedzić dowolny portal internetowy.

Drugim ogromnym plusem portali jest fakt, że wszelkie informacje o zdarzeniach, nawet tych dziejących się na „drugim końcu świata”, docierają na stronę serwisu bardzo szybko. Wszystkie wiadomości mogą być komentowane przez użytkowników. Występuje wobec tego komunikacja obustronna, a nie jak w wypadku innych mediów jednostronna. To są właśnie zalety dzisiejszych serwisów internetowych.

Nic więc podejrzanego, że portale internetowe każdego dnia zyskują kolejne, ogromne grono fanów. Witryny typu http://bezprzesady.pl/ są przyszłością światowych mediów. Mass środki masowego przekazu już dawno zmonopolizowały rynek informacji. Każdy z nas jakkolwiek pragnie być na bieżąco z wydarzeniami dziejącymi się na świecie. Ożywczą dawkę informacji gwarantują nam nowoczesne portale internetowe. To naturalnie dzięki nim, wystarczy wyłącznie kilka kliknięć, by dowiedzieć się o wszystkich bieżących zdarzeniach z całej naszej kuli ziemskiej.

To naturalnie dzięki Internetowi możliwy jest nie tylko dostęp do wiadomości, lecz również wyrażanie swoich poglądów oraz opinii, co nie jest możliwe w innych masowych środkach masowego przekazu. Portale internetowe swój rozwój rozpoczęły już dosyć dawno, jednakże prawdziwe ‚boom’ zaczął się około dekadę temu. Z kilku istniejących serwisów, liczba portali rozrosła się do gigantycznej ilości witryn, podzielonych na przeróżne gałęzie informacyjne. A więc mamy aktualnie portale sportowe, informacyjne, plotkarskie, a również dużo, wiele innych. Nawet jeśli nie znamy adresu danego portalu, to oraz tak bez problemu odnajdziemy interesujące nas wiadomości. Wystarczy wyłącznie skorzystać z internetowej wyszukiwarki.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz