Konkurencja i zabieganie o konsumenta powodują, że propozycja działających oraz powstających klubów fitness bezustannie się rozszerza, uatrakcyjnia oraz udoskonala. Do idealnych zajęć na zasadzie aerobicu, innymi słowy ćwiczeń przy muzyce, kluby dodały zajęcia na siłowni, jako kierowane do mężczyzn. Powstawały jeszcze oryginalne formy ćwiczeń, które w miarę możliwości przystosowywane były do obiektywnych możliwości, faktycznych wymogów, gustów i oczekiwań kontrahentów. Kluby fitness zaczęły rozrastać się o gabinety masażu, sauny suche oraz parowe oraz salony usługowe rodzaju fryzjer, kosmetyczka, kawiarnia.

Podstawą jednakże zostaje aerobic, którego zasady, przynajmniej teoretycznie powszechnie są legendarne na całym globie. Jego tajemnica polega na takim doborze ćwiczeń gimnastycznych, w którym ćwiczący pracuje nad działaniem układu oddechowego. Ćwiczenia aerobowe preferowane są przez większość kobiet pragnących zachować dobrą sylwetkę lub ewentualnie dążących do zrzucenia bezużytecznych kilogramów. Aerobic jest skuteczny, tudzież nie wymaga ćwiczeń siłowych – znacznie więcej na fitness nowy sącz. Popularność klubów fitness wynika z tego, że wprowadza on uczestników w łańcuch korzystnych zdarzeń i odczuć. Uzyskanie biegłości fizycznej i właściwej sylwetki poprawia samopoczucie, daje radość płynącą z samodoskonalenia i dodaje pewności siebie. To z kolei ugruntowuje do dalszej aktywności oraz pracy nad sobą. Na fitness składają się aktywności fizyczne należące do dwóch grup – cardio i muscle.

Zajęcia cardio mają na celu stymulowanie oraz wzmacnianie układu krążenia. Są to treningi zespołowe, prowadzone przez wykwalifikowanego trenera, aktywne, tlenowe, do których przydatna jest odpowiednio obszerna przestrzeń. Gigantyczną rolę odgrywa w nich muzyka, choreografia, a przede wszystkim instrukcje profesjonalnego trenera, jaki powinien traktować każdego uczestnika indywidualnie, co nie jest bezproblemowe w czasie wspólnych ćwiczeń. Zajęcia cardio są w stanie przybrać formę Hip Hopu, Street Dance’u, Techno Dance’u, Aeroboxingu. Druga grupa ćwiczeń, innymi słowy muscle opiera się na wykorzystaniu przyrządów przy maksymalnym ograniczeniu przestrzeni.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz