Po co nam rzęsy? Estetycznie rzęsy odgrywają ważną rolę w naszym wyglądzie fizycznym, szczególnie u kobiet. Standardy społeczne przedstawiają atrakcyjność kobiety jako posiadanie długich, zmysłowych rzęs. Nawet u dzieci piękno i niewinność charakteryzuje mruganie długimi rzęsami. Jednak rzęsy mają również bardzo namacalny cel fizjologiczny. Rzęsy pełnią ważną funkcję polegającą na zapobieganiu przedostawaniu się przedmiotów i kurzu do oczu i ich uszkadzaniu. Możesz mieć od trzech do pięciu warstw rzęs na każdej powiece, przymocowanych do powieki korzeniem. Powieka reaguje odruchowo, co pozwala mrugnąć w obliczu zagrożenia z zewnątrz, a rzęsy stanowią barierę dla potencjalnego podrażnienia. naturalne dbanie o urodę

Jak rosną rzęsy

Rzęsy, podobnie jak wszystkie nasze włosy na ciele, pochodzą z mieszków włosowych pod skórą. Wzrost i rozwój rzęs zaczyna się od wzrostu tych mieszków włosowych, który składa się z trzech faz. Faza wzrostu (Anagen) trwa około 45 dni i wtedy rzęsy aktywnie rosną. Następuje po tym faza przejściowa (katagenowa), aw ciągu tych dwóch do trzech tygodni nie następuje wzrost, a mieszek włosowy kurczy się. Jeśli rzęsa wypadnie lub zostanie wyrwana w tej fazie, nie odrośnie od razu, ponieważ mieszek włosowy musi zakończyć fazę katagenu, zanim będzie mógł przejść do następnej fazy.

Dopiero po zakończeniu tej fazy mieszek włosowy jest w stanie przejść do następnej fazy telogenu (odpoczynku). W tej fazie włosy wypadają; a cykl wzrostu powtarza się od nowa, całkowicie zastępując w ten sposób mniej więcej co dwa lata. Na górnej powiece zazwyczaj znajduje się około 90 do 150 rzęs, podczas gdy dolna ma od 70 do 80 rzęs. Większość rzęs rośnie do około 10 mm długości (nieco ponad 3/8 cala). Rzęsy na górnej powiece są dłuższe i zwykle jest ich więcej niż na dolnej powiece. Ten zakrzywiony kształt obu rzędów rzęs pomaga w usuwaniu z oczu potu i ciał obcych.

Wpływ powtarzającego się ciągnięcia

Kiedy rzęsa jest wyrywana lub wypada, potrzebuje około dwóch miesięcy na regenerację. Jednak wielokrotne ciągnięcie może czasami prowadzić do uszkodzenia pęcherzyka, co z kolei może zahamować rozwój w kolejnych fazach. Wiele osób ściągających rzęsy na różnych forach wsparcia zgłosiło odrost rzęs nawet po latach uporczywego ciągnięcia. Jednak każda osoba, a co za tym idzie, charakter ich ciągnięcia jest wyjątkowy, dlatego mogą wystąpić przypadki, w których uszkodzenie pęcherzyka spowoduje, że odrost będzie znacznie wolniejszy lub wcale. Niektóre zasoby pomocy technicznej zalecają zabiegi, takie jak oliwa z oliwek, aby zapewnić dodatkowe odżywienie i nawilżenie, aby ułatwić szybszy i zdrowszy odrost.

Krople na jaskrę wydłużają rzęsy

Od wielu lat zarówno pacjenci, jak i lekarze zauważają, że niektóre analogowe krople do oczu prostaglandyny stosowane w jaskrze (szczególnie Lumigan) powodują, że rzęsy rosną dłużej. Ostatnio bimatoprost, cząsteczka w kropli jaskry Lumigan, została dopuszczona przez FDA do leczenia hipotrychozy rzęs. Teraz przetłumaczę to dla Ciebie na prosty angielski. W wielu przypadkach Lumigan lub podobne krople do oczu pomogą wyhodować rzęsy, czyniąc je dłuższymi, grubszymi i ciemniejszymi.

Z tego powodu producent Lumigan (Allergan) stworzył produkt Latisse wykorzystując tę ​​samą cząsteczkę do kosmetycznie wykreowania dłuższych, grubszych i ciemniejszych rzęs. Latisse jest dostępny tylko na receptę i nakłada się go na podstawę górnych rzęs za pomocą pędzelka typu tusz do rzęs. Latisse jest bezpieczny z minimalnymi reakcjami niepożądanymi, częstymi skutkami ubocznymi są zaczerwienienie i swędzenie. U niektórych pacjentów możliwe jest, aby Twoja skóra stała się

ciemniej wokół oczu po użyciu Latisse. Rzadko też kolor oczu może stać się ciemniejszy. Być może najlepszą częścią Latisse jest to, że nie masz jaskry, aby uzyskać dłuższe rzęsy. Zapytaj swojego okulistę o Latisse, aby uzyskać grubsze, dłuższe i pełniejsze rzęsy.

Czy przycinanie rzęs wydłuża ich długość?

Niektóre kobiety mają naturalnie długie i atrakcyjne rzęsy. Jednak wiele kobiet stara się uwydatnić swoje rzęsy produktami do makijażu oczu. Badają wytyczne dotyczące przycinania rzęs, aby rosnąć dłużej i wprowadzają niezbędne zmiany na swojej drodze, aby wydłużyć rzęsy.Mogą skupić się i postępować zgodnie z najlepszymi sugestiami, aby uzyskać dobrą poprawę ogólnego wzrostu rzęs.

Jako kobieta, która pragnie uzyskać długie rzęsy, możesz przycinać istniejące rzęsy zgodnie z wytycznymi i czerpać korzyści z odrastania rzęs. Dzięki pełnym, długim i naturalnie podkręconym rzęsom uzyskasz 100% satysfakcji i poprawiony wygląd.

Prawidłowo przyciąć rzęsy. Przycinanie rzęs jest niezbędne dla tych, których rzęsy uderzają w kość brwiową lub soczewki okularów, gdy mrugają.Bardzo mała przycinanka polecana jest tym, którzy szukają propozycji przycinania rzęs, aby w krótkim czasie urosły.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz