Niestety większość z nas nie ma uwodzicielskiego spojrzenia na mrugającą lalkę z długimi, gęstymi rzęsami, ale przynajmniej możemy pomóc w odpowiedniej pielęgnacji rzęs. Gęsty i długi.Odżywianie wpływa na wszystko w naszym organizmie, w tym na glony oraz ich wzrost i jakość. Rzęsy, włosy i paznokcie składają się w 90% z keratyny, a na ich wzrost wpływa również witamina H. Tłuszcze nienasycone przyczyniają się do tworzenia keratyny, więc obejmują orzechy, nasiona, jaja, rośliny strączkowe i drożdże oraz oczywiście dużo owoców i warzyw . Zobacz więcej szczegółów na stronie internetowej https://urodaizdrowie.pl/czy-odzywka-do-rzes-moze-pomoc-ci-zadbac-o-zdrowie/

Ćwiczenia mogą również pomóc w poprawie twoich rzęs, ponieważ zapewnią lepsze zaopatrzenie cebulek alg w składniki odżywcze. I oczywiście ważną rolę odgrywa również pielęgnacja i sposób demakijażu. Użyj delikatnego płynu do demakijażu oczu i postępuj delikatnie, nie pocieraj ani nie pocieraj rzęs. Lekkimi, krótkimi pociągnięciami usuwaj makijaż, tusz do rzęs i inne zabrudzenia przez cały dzień i używaj więcej wacików zamiast próbować usuwać rzęsy na siłę. Nieostrożny demakijaż uszkadza rzęsy i ich cebulki, co może powodować ich osłabienie i wypadanie.

Mała pomoc

W przypadku rzęs, które mogą konkurować z gwiazdami filmowymi, pomocna może być również odżywka do rzęs. Naturalne olejki roślinne odżywiają korzenie alg, tym samym wspierając ich wzrost i większą objętość, chroniąc glony przed wpływami zewnętrznymi i pomagając ograniczyć ich wypadanie. Wyraziste i gęstsze rzęsy wyczarują również wysokiej jakości tusz do rzęs, który lepiej nakładać kilkoma warstwami, aby efekt był jak najdoskonalszy.

Jeśli wybierzesz wariant wodoodporny, który latem jest bardzo praktyczny i nie zaskoczy Cię niespodziewany deszcz lub impreza przy basenie, pomyśl jeszcze raz o odpowiednim płynie do demakijażu.Natura może nie dała Ci rzęs jak z reklamy magazynu o modzie, ale nie ma powodu do rozpaczy. Odpowiednie kosmetyki odżywcze i dekoracyjne mogą pomóc nadać magiczny wygląd. I nie zapomnij zawsze się uśmiechać, to trochę bardziej rozjaśni Twoje oczy.

Jak dbać o rzęsy po depilacji sztucznych

Stosuj odżywcze serum i zmień dietę. Czy już wcześniej zdecydowałaś, że będziesz miała przedłużanie rzęs? Zdecydowanie nie byłeś jedyny. Ale po usunięciu sztucznych rzęs kilka miesięcy później prawdopodobnie przekonałaś się, że to duży błąd. Po usunięciu sztucznych glony naturalne bywają bardzo krótkie i rzadkie. Co więc możesz zrobić, aby ponownie na nie spojrzeć? Twoje naturalne rzęsy nie będą wyglądały tak samo jak przed przedłużaniem

Wiele kobiet i dziewczynek marzy o dłuższych i grubszych rzęsach. Dlatego część z nich decyduje się je przedłużyć, dzięki czemu nie muszą już nosić rzęs i nadal prezentują się reprezentacyjnie.

Jednak sztuczne algi znacząco niszczą jakość naturalnych glonów. Przekonasz się, jeśli zdejmiesz sztuczne rzęsy. Twoje naturalne rzęsy nie będą wyglądały tak samo jak przed przedłużaniem. Wręcz przeciwnie, licz na to, że są gorszej jakości.

Jeśli chcesz coś z tym zrobić, zdecydowanie nie stawiaj ponownie na dobudówki, tylko zacznij hodować swoje naturalne glony. Przede wszystkim wymaga cierpliwości, ale także odpowiedniego doboru kosmetyków pielęgnacyjnych, dzięki którym Twoje oko na nowo zabłyśnie.

Poznaj cykl życia alg

Aby wiedzieć, jak będą rosły i rosły naturalne glony, należy znać ich cykl życiowy. Składa się z trzech podstawowych faz.

  1. Faza anagenowa – trwa dwa tygodnie i reprezentuje okres wzrostu każdego glonu.
  2. Faza katagenowa — jest to faza przejściowa, podczas której glony przestają rosnąć. Ta faza, podczas której długość i grubość glonów jest stała, trwa około dwóch do trzech tygodni. Jeśli stracisz rzęsę na tym etapie, nowa nie zacznie od razu rosnąć.
  3. Faza telogenowa – trwa od czterech do dziewięciu miesięcy. To faza relaksu. W tym czasie glon naturalnie wypada, a na jego miejscu zaczynają rosnąć nowe glony.

Zacznij hodować własne rzęsy. Jeśli chcesz, aby Twoje rzęsy odrosły, skup się najpierw na składzie swojej diety. Jedz pokarmy bogate w białko, biotynę lub witaminę B7, niacynę, żelazo oraz witaminy A i C. Te cenne substancje można znaleźć w rybach morskich, zielonych warzywach liściastych (takich jak szpinak i rukola), awokado, jagodach, produktach pełnoziarnistych, orzechach czy posiew.

Staraj się również regularnie spożywać odżywki przeznaczone do wzrostu rzęs (lub włosów). Jeśli chcesz uzupełnić swoje rzęsy, używaj tylko naturalnego tuszu, który odżywi Twoje rzęsy, ale nie będzie Cię obciążał. Co również ważne dla Ciebie, co wieczór dokładnie zdejmuj rzęsy, a następnie nałóż na nie odżywienie.

  1. Stosuj np. odżywcze serum do rzęs opracowane specjalnie przez firmy kosmetyczne. Zadaniem tych serum jest wydłużenie, pogrubienie, odżywienie i poprawa ogólnej jakości. Wybierz serum, które nie zawiera konserwantów ani parabenów, a którego działanie jest naprawdę udowodnione np. na podstawie badań klinicznych.
  2. Długie i gęste naturalne glony można również uzyskać w całkowicie naturalny sposób. Każdej nocy wetrzyj w usunięte rzęsy olejek rycynowy lub arganowy, dzięki czemu Twoje rzęsy będą dłuższe i mocniejsze. Te olejki zawierające kwasy tłuszczowe odżywiają mieszki włosowe, z których wyrastają algi. Posiadają również dużo przeciwutleniaczy, które wpływają na zdrowy wzrost glonów.
  3. Naturalna jakość
Podobne publikacje:

Dodaj komentarz