Jest to jedna z w najwyższym stopniu kultowych metod usuwania fałd mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Bazuje to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest również stosowany jako wypełniacz w celu powiększenia ust.

Obecnie coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest egzekwowany w gabinetach lekarskich oraz nie wymaga znieczulenia. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do prestiżowych gabinetów lekarskich, w jakich zabieg zostaje wykonany przez słusznego specjalistę. Jest to jeden z przeważnie wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie powtarzany. Pragniesz po raz kolejny cieszyć się młodą skórą?

Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się nad sposobami walki ze fałdami, co, jak się okazuje, w żadnym razie nie jest takie uciążliwe, jak może nam się na początku wydaje. Większa część pań, jeśli tylko zauważy pierwsze zmarszczki, najczęściej sięga po kremy przeciwko zmarszczkom, głównie, iż na rynku jesteśmy w stanie znaleźć coraz to znacznie więcej preparatów z kolagenem, jaki jest materiałem włókien kolagenowych. Włókna kolagenowe tworzą naszą najlepszą skórę oraz właśnie przez to jest ona jędrna oraz elastyczna.

Niemniej jednak w miarę upływu czasu nasza idealna cera traci włókna, co jest powodem powstawania zmarszczek. Na pewno jednakże kosmetyki nie są jedynym sposobem walki z pierwszymi zmarszczkami, bo coraz częściej kobietom proponowane są także nowatorskie zabiegi, takie jak na przykład Vitalea. Mezoterapia nie bez powodu nazywana jest zastrzykiem młodości, a korzystać z niego mogą zarówno panie w młodym, jak oraz w trochę starszym wieku. Rzecz jasna są pewne przeciwwskazania do tego zabiegu, dlatego konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Podobne publikacje: