Młodzi ludzie zawierający związek małżeński pragną, by ten dzień był dla nich uroczysty, rewelacyjny. Coraz częściej w takim razie ceremonie ślubne są inne niż wszystkie, według indywidualnych scenariuszy. W końcu, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym. Począwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być według ich pomysłu, niejednokrotnie wychodzącego. Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu oraz wesela jest fotografia ślubna.

W następstwie tego niesłychanie ważną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – czy w atelier, czy w plenerze, a jeżeli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy normalnego fotografa, czy artystę fotografika – sporo dylematów. W szeregu przypadków zdjęcia w atelier są robione jako pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie zwariowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego wydarzenia.

Pomimo rozmaitych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii bądź biało-czarna. Ma prawo to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Porządnie wykonany portret zdjęciowy powinien mieć tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz drobiazgowym obserwatorem, by uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma albowiem opowiadać historię opisywanych osób, co weryfikuje fotograf ślubny Oświęcim. Do wykonania odpowiedniej fotografii wymagane jest profesjonalne światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym idealną porą są godziny poranne czy też popołudniowe. Jest to fundament powodzenia. By młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy bez jakichkolwiek zahamowań wybrać miejsce, które młodych nie krępuje i spowoduje, że będą się zachowywać swobodnie. By odpowiednio wyeksponować głównych bohaterów należy dobrze dostosować głębię ostrości, jaka zezwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, wskutek tego tak ważne jest właściwe przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się jakkolwiek napełniać tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment stworzonego przez nas życia.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz