Początkowy z etapów remontu swojego mieszkania czy domu to roboty, przy których na pewno będzie się brudziło. Przygotowanie instalacji, montaż drzwi i okien czy położenie gładzi to jedynie część z nich. Ale im jest bliżej końca tego typu prac, tym bardziej trzeba pomyśleć o tym, w jaki sposób wykończy się wszystko ostatecznie.

Bowiem gołe ściany, nawet pomalowane na idealny kolor i parkiet na podłogach to nie jest wszystko, aby dało się mieszkać przyjemnie i wygodnie, należy jeszcze pomyśleć o rozmaitych dodatkach. Przykładowo takich jak listwy przypodłogowe albo listwy przysufitowe, które ładnie dopasowane przysłonią miejsce złączenia podłogi czy sufitu ze ścianą, a równocześnie będą ciekawym elementem dekoracyjnym.

Bardzo ważną sprawą jest dobór oświetlenia. O ile przeprowadzenie kabli, wyłączniki oraz kontakty należy zaplanować odpowiednio wcześnie, aby przygotować wszystko w trakcie wcześniejszych etapów robót, o tyle wybór lamp to zupełnie inna historia. Nie trzeba wcale spieszyć się z nimi tak bardzo, bo z reguły stawia się je lub montuje dopiero pod sam koniec, lecz na pewno dobrze się trzeba zastanowić nad tym, co się kupi.

Po pierwsze pod kątem tego, aby dawały odpowiednie oświetlenie, ale też i prezentowały się odpowiednio. Bo nie ma co ukrywać, lampy biurkowe to również istotny element dekoracyjny, który zapewni wnętrzu indywidualny styl. Sporo do wyboru jest również jeśli chodzi o zasłanianie okien. Poza typowymi firankami i zasłonami bardzo popularne są przykładowo rolety dzień noc, je także należy dobrać kolorystycznie do ogólnej stylizacji.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz