Każdy, kto miłuje Boga, wyznaje przykładowo chrześcijaństwo, chce w jakikolwiek sposób się zasłużyć. Jedni twierdzą, że w tym wypadku najbardziej dobre będzie przede wszystkim uczęszczanie na mszy święte, inni sugerują, że wypełnianie woli boskiej według dekalogu będzie najważniejszym dowodem miłości wobec niego. Jak najbardziej miłość boża nie wymaga jakichkolwiek dowodów. Ma być wielkoduszna, szczera, prawdziwa. Sporo jest ludzi, jacy w kościołach leżą krzyżem, a kiedy z niego wyjdą, grzeszą jak nikt inny. Na pewno wiele zależy od tego, w jaki sposób ktoś podchodzi do tego.

Z pewnością na uwadze ma się generalnie taki aspekty jak autentyczna wiara, a również korzystanie z wskazanych możliwości zawartych na przykład w dekalogu. Nie oznacza to, iż człowiek musi być jak w średniowieczu zapatrzony jedynie w zagadnienia religijne, poza którymi nie ma świata, w jakim miejscu umartwianie siebie było karą za minimalny grzech. Należy zanotować, iż religia podpowiada, by móc odszukać Boga w swoim życiu, by go dostrzegać. Każda osoba wierząca na pewno musi posiadać jakieś obowiązki względem własnej religii.

Na pewno wymagane są wyznaczone zachowania, na przykład takie jak uczęszczanie do Kościoła, świątyni. Z pewnością wypełnianie woli boskiej też jest nadzwyczaj istotne. Bóg pod każdą postacią, jaką się ujawnia, czy będzie to religia rzymskokatolicka, prawosławna, lub protestancka z pewnością ujawnia określone środki, jakie będą dobrą drogą do życia w pełni religijnego – zapraszamy po skch im. ks. piotra skargi. Człowiek pozyskał wolną wolę, dlatego sam decyduje, czy jego życie jest bardziej chrześcijańskie, lub również może oparte na prywatnych wierzeniach. Obowiązki osoby wierzącej są bardziej bądź też mniej dobrane do wielu dyspozycji. Z pewnością w stosunku do człowieka nie są to na tyle kłopotliwe prace czy wyrzeczenia. W ostateczności poświecenie jednej godziny niedzieli, wolnego dnia tygodniowo na mszę to nie jest mnóstwo. Kwestia spowiedzi także jest znacząca, człowiek nie spowiada się jedynie dla Boga, lecz przede wszystkim dla siebie, żeby po uzyskanym rozgrzeszeniu mógł poczuć się znacznie lepiej.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz