W ludzkich obyczajach mamy ceremoniał dawania prezentów. Nie jest to konieczność, jednak nadzwyczaj miły przejaw pamiętania o ważnych datach naszych bliskich. Mamy przeróżne okazje do dawania prezentów: urodziny, imieniny, rocznice, istotne jubileusze czy święta.

Kilka razy w życiu pojawia się okazja, na którą dawany prezent powinien być nieschematyczny. Taki z pewnością musi być prezent dla chłopaka. Nie dajemy solenizantowi bukietów, skarpet, materiałów kosmetycznych lub innych przedmiotów, których żywot jest bardzo krótki. W zamierzeniu podarek dla osiemnastolatka ma obowiązek znamionować się solidnością i oryginalnością. Często jednak zapominamy, iż nie są to kolejne z rzędu urodziny, lecz urodziny niezwykle ważne. Wtedy albowiem wkracza się – przynajmniej teoretycznie – w ogólnie pojętą dorosłość, wobec tego podarunek dawany z tej okazji ma obowiązek być pamiątka na resztę życia. Inaczej to naturalnie wygląda, kiedy podarek wybiera najbliższa rodzina, zupełnie inaczej zaś wybierają podarunek przyjaciele.

Zawsze niemniej jednak powinno się pamiętać o tym, żeby była to rzecz właściwie upamiętniająca osiemnaste urodziny. Generalnie rzecz ujmując, to pewno każdy z nas lubi otrzymywać prezenty. Tak samo ogromną przyjemność powinno sprawiać ofiarowanie takowych przedmiotów. Na pewno jesteśmy w stanie z zadowoleniem patrzeć na to, jak obdarowywany człowiek rozpakowuje oraz cieszy się z otrzymanych dóbr. Warto jednakże pamiętać, że należy porządnie wybrać upominek, żeby figura go otrzymująca nie musiała udawać uciechy.

Trudno jest nabywać prezenty oryginalne, jakie powinny takie być z racji okazji. Jakim sposobem więc przyzwoicie wybrać dla przyjaciela na przykład upominek dla chłopaka? Przede wszystkim pamiętajmy, by był to przedmiot trwały, na który za kilkadziesiąt lat dana postać spojrzy i z uśmiechem wspomni swe magiczne urodziny, kiedy to wkroczyła w dorosłość. Poza tym przyjaciele mogą pokusić się przy wyborze prezentu na przymrużenie oka, co z pewnością spowoduje wybuch śmiechu w trakcie rozpakowywania podarku przez solenizanta. Zapomnijmy w następstwie tego o kupowaniu prezentu na ostatnią chwilę, bowiem poniekąd przenigdy nie uda nam się utrafić poprawnie.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz