Aktualizowana na bieżąco mapa przypadków zakażenia na chorobę koronawirusową podawana jest w serwisie dla pacjentów onkologicznych Zwrotnik Raka. Choroba w szybkim tempie rozpowszechnia się na całym świecie, w tym również w Polsce. W związku z tym nie jest dziwne, że osoby z grup ryzyka mają podawane informacje na bieżąco. I0 to bezpośrednio do tej grupy wliczają się pacjenci onkologiczni. Za pomocą aplikacji ArcGIS umożliwione jest kontrolowanie statystyk zakażonych chorych w konkretnych krajach oraz kontynentach.

Z mapy można korzystać bez trudności, bo jest czytelna, a w jej lewym górnym rogu umieszczony jest przycisk, umożliwiający przybliżenie i oddalanie widoku. Zaprezentowana mapa zachorowań na koronawirusa aktualizowana jest parę razy w ciągu dnia. W związku z tym użytkownicy, jacy na nią zaglądają mają pewność, że uzyskają dostęp do jedynie merytorycznych danych. Na mapie uwzględnione są tylko odgórnie stwierdzone jednostki. Można także sprawdzać liczbę pacjentów, którzy wyzdrowieli, a także liczbę przypadków śmiertelnych. Każdy ma okazję więc skontrolować, gdzie występuje koronawirus i zaznajomić się z dokładnymi statystykami. W dodatku, osoby korzystające z portalu mogą zajrzeć do zakładki koronawirus a nowotwór.

Dzięki temu mają świadomość, jak mają każdego dnia się zachowywać, by unikać ryzyka zakażenia. Obserwując mapę systematycznie można dostrzec, gdzie na terenie Europy jest najwięcej zakażonych. Ponadto, można także oceniać sytuację panującą na całym świecie. Niestety, w tej chwili koronawirus pojawił się już na całym świecie.

Aktualizacja mapy, według ostatnich wskaźników pokazuje, że na całym świecie zaraziło się już ponad pół miliona ludzi, a liczba osób zmarłych w wyniku koronawirusa wyniosła mniej więcej dwadzieścia pięć tysięcy. Ozdrowiało mniej więcej 125 tysięcy osób. Liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce to ponad tysiąc dwieście osób. Statystyki należy kontrolować na bieżąco, ponieważ prędko ulegają zmianom.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz