W ostatnim czasie doktorowie pediatrzy odnotowują przyrost zachorowań na przeróżnego typu alergie pośród najmłodszych pacjentów. Często okazuje się, iż problem ten dotyka nie tylko dzieci, jakich rodzice czy dziadkowie są na coś alergiczni, ale też maluchów, jakie z pozoru nie są w grupie ryzyka. Przyczyn, dla których alergia jest obecnie jedną z najpopularniejszych schorzeń dotykających już nawet kilkumiesięczne niemowlęta jest fakt, doszukiwać wolno się w różnych rzeczach – potwierdza to Biorezonans Lublin. Z pewnościądzieci rodziców, jacy są uczuleni na wybrane pokarmy, pyłki roślin, sierść zwierzaków lub składniki kosmetyków, na pewno stanowią najogromniejszą grupę ewentualnych alergików.

Właśnie dlatego niemal od urodzenia lekarze zalecają dobrą opiekę nad tymi dziećmi. Najlepiej jest, jeśli matki karmią je piersią. Powinny jednak przy tym same zwracać ogromna uwagę na to, co jedzą. Powinny na przykład unikać produktów mlecznych, o alergia na białko krowie jest w większości wypadków występującą pośród małych dzieci. Do innych pokarmów silnie uczulających zakwalifikować wolno pomidory, banany, cytrusy, soję oraz jajka i ryby. Tych również młoda matka odżywiająca dziecko piersią powinna unikać. W wypadku alergii u maluchów wypada też bez pośpiechu wprowadzać pokarmy stałe.

Najlepiej robić to jak najpóźniej oraz nadzwyczaj powoli. Po podaniu dziecku każdego z innowacyjnych artykułów warto odczekać kilka dni, by uczynić, czy nie wystąpiła jakaś reakcja alergiczna. U tak młodych pacjentów zwykle alergia objawia się zaczerwienioną oraz swędzącą cerą. Mówi się nawet o tak nazywanym atopowym zapaleniu skóry. Dziecko cierpiące na takie schorzenie potrzebuje szczególnej opieki przy użyciu dobrych środków pielęgnacyjnych. Można tu sięgnąć na przykład po osiągalne w aptekach emulsje i balsamy do ciała, które w głównej mierze natłuszczają skórę dziecka. Należałoby również zameldować się do lekarza pediatry czy też alergologa, który na pewno przepisze maść łagodząca symptomy alergii. Innym objawem uczulenia u małego dziecka mogą być zaparcia lub też biegunki. Na pewnomogą one świadczyć o nietolerancji jakiegoś z podawanych pokarmów. Jeżeli takie problemy wystąpią, należałoby zastanowić się, czy w jadłospisie dziecka nie było któregoś z silnych alergenów.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz