Mnóstwo spraw związanych z posiadaniem zwierzęcia jest dopasowywanych prawnie. Jedną z nich jest wymóg, aby czworonogi w obszarach miejskich nosiły na pyskach kagańce. Ma to tworzyć ochronę postronnych osób przed prawdopodobnym atakiem czworonoga i gwarancję, że przebywanie w pobliżu szalejącego w parku zwierzęcia jest pewne.

Kagańce mają też gigantyczną zaletę dla właścicieli psów. Uniemożliwiają one bowiem otwieranie pysków ich faworytów na większą szerokość, to naturalnie dzięki czemu niweluje się zagrożenie połknięcia przez psiaka niebezpiecznych substancji. Kagańce to również stały element oprzyrządowania gabinetów weterynaryjnych. Pozwalają doktorom na zrobienie badań i przeprowadzenie zabiegów bez obawy o utratę palców. Na rynku istnieje kolosalny wybór kagańców. Ich kształt i materiały, z których są wykonane, są dostosowane do rasy psa, jaki będzie je nosił.

Nieduże zwierzątka, jak ratlerki i drobne kundelki, mają małe pyszczki, jakie nie są należyte do noszenia masywnych, metalowych kagańców. Dla nich wymyślono elastyczne opaski, dostosowujące się do głów piesków – znajdziesz je na miski dla psa. Kolosalne rasy w typie bernardynów oraz wyżłów są w stanie być wyekwipowane w sztampowe kagańce zapinane na metalowe klamry lub też rzemienne zaczepy.

Coraz modniejszy staje się trend polegający na zabieraniu czworonożnych domowników razem z resztą rodziny na wakacje. To korzystne rozstrzygnięcie, kiedy ma się prawidłowo duży samochód i pewność, iż miejsce, w którym zatrzymamy się na wakacje, jest dopasowane do pragnień psów. Większość psów niezwykle ubóstwia podróże samochodowe, a widok kudłatej mordki wystającej z okna pędzącego autostradą pojazdu generuje uśmieszek na twarzach innych kierowców. Wypada zadbać niemniej jednak o to, żeby pupil miał w aucie zapewnione takie samo bezpieczeństwo, jak reszta podróżnych. Mniejsze rasy powinny być przewożone w szczególnych transporterach. Te kolosalne, lekkie klatki bez zarzutu sprawdzą się na krótszych dystansach. Są w większości wypadków wykonane z metalu bądź tworzyw sztucznych, a u góry umieszczony jest na nich praktyczny uchwyt pomagający w transporcie.

Wielkość klatki ma być dopasowana do rozmiarów psa. Nie może być za ciasna ani za duża, ponieważ w owym czasie pies mógłby boleśnie potłuc się o jej ścianki. Obszerne rasy są w stanie wygodnie podróżować na tylnych siedzeniach samochodów. Jest to dobre wyjście zwłaszcza wówczas, gdy pies jest przyzwyczajony do jazdy autem. Warto zainwestować w wyjątkowe pasy bezpieczeństwa dla zwierząt, chroniące je w czasie kraksy na drodze.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz