Czy zastanawialiście się niegdyś nad tym, czy jest jakikolwiek stosowny moment na rozpoczęcie tracenia kilogramów? Jeśli nie, to jest na to właśnie czas, szczególnie, jeśli na przykład tracenie wagi będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu. Z jakiego powodu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy właściwie jego rozpoczęcie jest ważne, albowiem jeżeli wybierzemy złą chwilę, jesteśmy w stanie błyskawicznie się poddać czy też najzwyczajniej w świecie nie posiadać wystarczająco silnej woli. Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w praktycznej fazie cyklu. Przed okresem, szczególnie parę dni niesłychanie w wielu przypadkach odczuwają pociąg do słodyczy, co jest naturalnie wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie tracenia kilogramów w tym momencie byłoby po prostu katastrofą. Najpoprawniej w związku z tym robić to niebawem po rozpoczęciu miesiączki. Bardzo porządnie także, o ile nigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy zacząć raz a odpowiednio, ponieważ organizm dozna szoku oraz będzie chudnąć ekspresowo.

Jeżeli nie przetrwamy wtedy, to tak trafnych rezultatów nie uzyskamy już przenigdy, bowiem ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm, w owym czasie przetestuj skuteczne odchudzanie. Efekt jojo to jeden z wyraźnie nieodzownych detalów odchudzania. To przykre każdy kto odchudzał się nie raz, a próbował kilku podejść spotkał się z tą dolegliwością, właśnie właśnie dlatego, że nie udało mu się schudnąć od razu. Efekt jojo jest przekleństwem każdego, kto próbuje zrzucić bezużyteczne kilogramy, ponieważ nie dość, iż całkowicie niweczy nasze plany to jeszcze okazuje się, że zaczynamy wyglądać dwa razy gorzej aniżeli przed zainicjowaniem odchudzania. Tak naprawę to nie efekt jojo jest kłopotem lecz my sami, bo to my ten wynik jojo prowokujemy oraz powodujemy, że w ogóle się pojawia.

Efekt jojo jest bo skutkiem nieprawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania oraz nawet samego rozpoczęcia odchudzania. Wszystko wobec tego, iż nie mamy silnej woli, a nawet jeżeli ją mamy to wydaje nam się, iż jest większa aniżeli w rzeczywistości w rezultacie czego tak w zasadzie dobieramy dietę ponad nasze możliwości oraz zamiast chudnąc, okazuje się, że znowu rzucamy się na jedzenie albowiem nie jesteśmy w stanie już wytrzymać. Właśnie wtenczas pojawia się efekt jojo, którego tak niezmiernie nie lubimy a który tak w samej rzeczy jest naszą przejrzystą winą.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz