Mnóstwo dzieci ma taki czas gdy namawia swoich rodziców na jakiekolwiek zwierzę. Wtenczas jest to na ogół prośba o kota czy też psa. Wtedy także rodzice muszą podjąć nie prostą decyzję. Z jeden kwestii zdają sobie sprawę z tego, iż zwierzę w domu pomaga w rozwoju emocjonalnym dziecka. Z pozostałej jednak nie do końca wierzą w to, iż ich dziecko będzie wychodziło na spacery z zwierzakiem tak jak obiecało na początku. I może sami chcieli aby mieć zwierzaka to niemniej jednak odpowiedzialność za niego jest bardzo duża.

Problem pojawia się wtenczas kiedy już zdecydujemy się na zwierzaka na wybór jego. Jak zapewne nie ulega wątpliwości wybitnie w wielu przypadkach decydujemy się na czworonoga oraz sporadyczne przypadki rodzin mają kota w mieszkaniu. W jaki sposób się uważa kot to nie czyste zwierzę, które jest niesłychanie niebezpieczne. Jednakże prawda jest inna. Prawidłowo wychowany kot ma prawo stać się przyjacielem rodziny i z pewnością nie będzie stanowił zagrożenia dla nas oraz dla naszych dzieci. Koty przystosowane są do życia na podwórku jednakże jak poczują właściwą opiekę jak i naszą najlepszą miłość na pewno mieszkanie w domu nie będzie stanowiło dla nich problemu.

Kot podobnie jak pies umie wynagrodzić okazaną mu pomoc. I właśnie wobec tego jest to właściwy etap by uczyć swe dziecko wrażliwości i szacunku do innych mniejszych istot. Wiele osób uważa, że kot nadaje się tylko do mieszkania na podwórku lub również w piwnicach czy innych pomieszczeniach. Jednak prawda jest inna, co weryfikuje sklep Zabawki dla kota. Jakim sposobem wiadomo są gatunki tych zwierząt, które są niesłychanie drogie i potrzebują szczególnej opieki. W owym czasie nie można je zamknąć w piwnicach gdzie na pewno nie będą czuły się dobrze.

Jeżeli jednakże decydujemy się na koty podwórkowe oraz chcemy je trzymać blisko siebie musimy wiedzieć jak je przekonać do tego pomysłu. Na pewno należy dać im miejsce do spania w owym czasie kot poczuje, iż właśnie w tym miejscu ma okazję w zimne dni ogrzać się. Ważne jest też danie mu kuwety przez co nie będzie pragnął uciekać nam na podwórko. Jednakże najważniejszym elementem jest dbanie o jego żywienie. Regularnie poddawane jedzenie ekspresowo nauczy kota oraz co najistotniejsze przyzwyczai go do naszej profesjonalnej osoby.

W owym czasie będziemy mieć pewność, iż kot zawsze będzie do nas powracał nawet jak na parę godzin pójdzie pozwiedzać okolicę. Na pewno nie można trzymać kota na łańcuchy czy także biciem uczyć go mieszkania z nami. Tak traktowane zwierzę przenigdy nam nie zaufa i przy pierwszej bardziej odpowiedniej do Twoich wymagań okazji najzwyczajniej w świecie od nas ucieknie. Kot czy pies musi czuć się bezpiecznie u nas i musi wiedzieć, iż nic złego go nie spotka wtedy błyskawicznie przyzwyczai się do nas oraz do wspólnego mieszkania.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz