Uzyskujący do granic możliwości 35 centymetrów, Pudel miniaturowy, przystaje do rasy psów mających swoje korzenie w przedstawicielach ras pasterskich oraz myśliwskich. Ich pochodzenie szacuje się czasy świetności dworu Ludwik. W owym czasie to posiadanie psa z takim wizerunkiem, było oznaką, dowodem dużej świetności, wyraźnie wspaniałości. W dawniejszych czasach pudle, ze względu na swoje myśliwskie geny, stosowane były zwłaszcza do poszukiwania trufli, czy aportowania zwierzyny. W kwestii natury pudli, z całą pewnością wolno ogłosić, że jest niezmiernie przyjazna człowiekowi, to nadzwyczaj żywy, ruchliwy oraz ciekawy wszystkiego co się wokół dzieje pies, jaki niezmiernie kocha swego właściciela oraz cały czas potrzebuje kontaktu z nim. Pomimo wszystkich jego zalet, nie trudno jest wysnuć wniosek, że życie w domu, gdzie przy naszym boku cały czas znajduje się pies rasy pudel, nie przynależy do najprostszych – więcej na porady o wychowaniu psa. Powodem tego jest pewnego rodzaju przymus codziennej, precyzyjnej, dla niektórych za bardzo czasochłonnej pielęgnacji czworonoga, który przecież potrzebuje tego, by godnie pełnić swoją główną, znaczącą funkcję reprezentacyjną. Jako najmodniejsza obecnie rasa, Chihuahua pochodzi od odrobinę pokrewnych, lecz trochę większych psów, towarzyszących azteckim władcom na ich rozległych dworach. Sama nazwa tudzież ma swoje źródło w miejscowości znajdującej się w Meksyku.

Chihuahua to jeden z najmniejszych psów, liczący nie więcej aniżeli 25 centymetrów, dzięki czemu stał się ulubieńcem kobiet, występujących niezmiernie często trzymając go na rękach lub też umieszczając w i tak małych rozmiarów torebkach. Oprócz małych rozmiarów, charakteryzuje się również krępą budową ciała, rozległymi uszami i dużymi, ślicznymi, ciemnymi oczami.

Chihuahua to pies inteligentny, wesoły i uparty, umie niemniej jednak być nerwowy znajdując się wśród obcych ludzi, w obcym otoczeniu, przez co bywa trochę bojaźliwy. Pomimo to są nadzwyczaj domowymi psami, które prędko przywiązują się do swojego właściciela. Nie oznacza to jednak, że można zostawić go samemu sobie, bowiem najogromniejsza krzywda, jaką możemy mu zrobić, to odebranie przyjemności ze sprawiającego mu dużą przyjemność szkolenia, będącą dla niego z pewnością niezłą zabawą.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz