Odwiedzając rozmaite miejsca, hotele, restauracje, puby, kawiarnie, lokale mieszkalne naszych znajomych i rodziny, wstępując do nich od wejścia wiemy – albo będziemy się w nich czuć odpowiednio, albo będziemy chcieli błyskawicznie wyjść. Zależy to od klimatu dominującego w danym miejscu, a sam klimat zależy od godziwej aranżacji wnętrza domu. Projektując swoje mieszkanie, wypada się dobrze zastanowić, w jakim wnętrzu będziemy się czuli najlepiej. Ma prawo to będzie styl wiktoriański, ma prawo orientalny, południowy, niezwykle nowoczesny czy też szablonowy.

A może postawić na miejsce zamieszkania ekologiczne, rustykalne? Aranżacja wnętrz mieszkalnych ma nawiązywać do otoczenia, przede wszystkim, kiedy mieszkamy w domu jednorodzinnym – jeżeli intrygują Cię płytki z cegieł, przekonaj się na płytki z cegieł na ścianę Legnica. Trudno sobie wyimaginować dom stojący pod lasem, na kolosalnej powierzchni, wyposażony w nowoczesne meble ze stali i szkła. Otoczenie wymusza w wiarygodnym sensie podporządkowanie się do niego. Aranżując wnętrze mieszkania, zakłada się, że wnętrze oraz otoczenie powinny ze sobą współbrzmieć. Taras, ogród, mają być rozciągłością salonu.

Jeśli przy aranżacji wnętrz odstąpimy od tej zasady oraz zaczniemy urządzać na zasadzie kontrastów, w krótkim czasie poczujemy się w takim miejscu najzwyczajniej w świecie niepoprawnie. Kolory są niezmiernie ważnym detalem jeśli gra toczy się o wystrój mieszkalnych wnętrz. To od barw zastosowanych w stworzonym przez nas mieszkaniu zależy bardzo dużo, zależy to, jak będzie wyglądało wnętrze mieszkania, czy będzie ono ciepłe i przytulne czy wyraźnie przeciwnie – krzykliwe, irytujące, męczące. Niektórzy z nas stawiają na odcienie zdecydowane oraz ostre. Powinniśmy jednak wiedzieć, jak je łączyć, gdzie lokować konkretne kolory. Istnieją pewne bazowe zasady dotyczące barw w aranżowaniu wnętrza domu.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz