W świetle prawa jakakolwiek impreza integracyjna, jaka jest organizowana przez jednostkę gospodarczą dla jej pracowników, jest częścią ich wynagrodzenia. Imprezy firmowe mają to do siebie, że organizowane są na olbrzymią ilość osób, czasami na mniejsze, lecz zawsze ilość jest określona i niesłychanie nieczęsto zdarza się tak, iż dokumentnie tyle osób, na jakie wszystko zostało przygotowane, bierze w niej uczestnictwo.

W związku z tym, iż imprezy służbowe są wynagrodzeniem dla pracowników, powinno się za uczestnictwo w nich odprowadzać podatek opłacalny. Ciężko jest niemniej jednak w wielu wypadkach ogłosić od początku do końca, czy każda z osób, dla których impreza została zorganizowana, uczestniczyła na niej. W związku z tym, że korporacja zapłaciła za uczestnictwo rzeczowej ilości ludzi, każda z nich powinna odprowadzić podatek dochodowy. Kłopot wynika wtedy, kiedy tak właściwie dany zatrudniony nie skorzystał z imprezy, a podatek i tak ma obowiązek odprowadzić. Te sprawy w dalszym ciągu są mocno sporne oraz jeszcze nieustalone przez prawo, wyczekują na uprawomocnienie.

Trend ten w minionych czasach stał się niesłychanie słynny. W zasadzie każda jednostka gospodarcza, która ma pewną liczbę robotników decyduje się na zrobienie imprezy dla korporacji – rekomendujemy City Hall – Imprezy Firmowe Warszawa. Odbywa się to w przeróżny sposób oraz zazwyczaj na celu ma integrację pracobiorców, żeby Ci zżyli się ze sobą bardziej. Taki jest główny cel, a że w rzeczywistości przeważnie wychodzi absolutnie inaczej, to już niczyja wina. Imprezy dla firm mają tak sielankowy nastrój, iż to samo się dzieje, że każdy zatrudniony rozluźnia się na tyle, że niejednokrotnie wszelkie hamulce puszczają i wówczas dzieją się przeróżne żartobliwe rzeczy, które integrują towarzystwo, a wspomnienia pozostają na długie lata. Często są one wspominane każdego dnia pracy w firmie. Różne ma to w następnej kolejności rezultaty, jednak koronny cel integracja, z reguły zostaje osiągnięta w imponujący sposób oraz nikt nie narzeka. Pracownicy są usatysfakcjonowani z takiego obrotu sprawy i własnej firmy, która takie, gratisowe imprezy organizuje oraz z większą chęcią chodzą do pracy i egzekwują obowiązki.

Podobne publikacje: