Rośliny zawierają fitochemiczne związki, które mają oddziaływanie na organizm ludzki. Jedzone w malutkich ilościach wzbogacają doznania smakowe, niemniej jednak w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, co poniektóre typy ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca ma prawo być stosowany w celach lekarskich, w leczeniu depresji oraz łagodzeniu stresu.

Niemniej jednak gigantyczne ilości tego zioła ma okazję wywoływać reakcje alergiczne, w takim razie należy je stosować z ostrożnością. Zioła od dawna były wykorzystywane jako podstawa schematycznej chińskiej medycyny ziołowej.

Niektóre zioła są użytkowane nie wyłącznie do celów kulinarnych i leczniczych, ale też jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią do tego ważne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra i kadzidło są niezmiernie istotne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani również korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie użytkują białą szałwię do oczyszczenia duchowego.

Ziołolecznictwo jest stereotypowym rodzajem zwalczania różnorodnych niedogodności, opartym a tradycjach medycyny ludowej, w tym auto og kush. Używa rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych leków. Ziołolecznictwo jest także nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową oraz fitoterapią.

Zakres wykorzystywanych składników leczniczych jest niejednokrotnie rozszerzony o różnorodne grzyby oraz produkty pszczelarskie, a też minerały, muszle oraz co poniektóre części zwierząt. Niejednokrotnie naturalne leki ziołowe stają się następnie znaczącym czynnikiem wielu lekarstw farmakologicznych.

W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków użytkowanych w pospolitych lekach z apteki, które pochodzą z roślin powszechnie użytkowanych w medycynie ludowej. Zioła oraz przyprawy używane przez ludzi do przyprawiania żywności zawierają substancje aromatyczne, fenole oraz alkaloidy, jakie służą roślinom jako mechanizmy obronne przed owadami, różnorodnymi mikroorganizmami oraz zwierzętami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz